Všeobecné informace

Provádíme montáž, servis a diagnostiku

    

Proč je vhodné mít ve vozidle nezávislé topení?

 • Nezávislé topení vám předehřeje interiér vozidla v době, kdy ještě budete v pohodě snídat.
 • To pro vás znamená: Nastoupit do vozidla, nastartovat předehřátý motor a komfortně odjed.
 • Odpadá škrábání zamrzlého skla, a problémy se startováním vašeho vozidla

 

Horkovzdušné topení, jeho použití a přednosti

Horkovzdušná topení jsou především určena do lodí, kempingových vozů, karavanů, spacích kabin nákladních a užitkových aut, strojů jako jsou traktůrky, pojízdné dílny a  nákladové prostory, které převáží náklad choulostivý na mráz (př. barvy, léky, obrazy,…). Jsme schopni do daného auta nainstalovat dostatečně silné topení, které tyto prostory vytopí. Je nutno říci, že tato topení jsou energeticky nenáročná a proto se montují do prostor, kde se předpokládá delší vytápění bez spuštěného motoru. Tato topení jsou jak na benzín tak i naftu. Provedení ve 12V, nebo 24V.  Ovládají se miniregulátorem v základu, ale lze je i komfortně ovládat ve spojení s minihodinami s časovou předvoulbou, inteligentním dálkovým ovladačem, nebo přes mobilní telefon.

Výhody horkovzdušného topení

 • Mimořádně rychlý ohřev vzduchu v interiéru po zapnutí topení.
 • Nízká spotřeba elektrické energie – ideální pro dlouhé provozní doby při stojícím autě.
 • Nízká spotřeba paliva.
 • Mimořádně nízká hlučnost díky plynulé regulaci motoru hořáku.
 • Bezpečnostní a diagnostický systém.
 • Vytápění prostoru vhodné pro pojízdné dílny a převoz různých produktů podléhající zimě.

Teplovodní topení, jeho použití a přednosti

Teplovodní topení nabízejí přednost současného ohřevu kabiny a motoru. Montáž se převážně orientuje do prostor motoru s integrováním do chladícího okruhu. Topná energie je odebírána vlastním výměníkem tepla vozidla, kde po navýšení teploty nad 40°C se spustí klimatizace na malý výkon a ohřátý vzduch dodává na přední okna a interiér. U starších aut bez klimatizace, nebo kde je jen AC klimatizace si obsluha nastaví foukání na okna a chod vozového ventilátoru na 1-2 rychlostní stupeň. Ovládání topení je možné minihodinkama, inteligentním dálkovým ovladačem do 1km nebo mobilním telefonem. Je nutno podotknout, že toto topení není určeno pro spaní v autě, ale ke komfortnímu startu, vyhřátí kokpitu auta a tím pádem bezpečné jízdě. Pro vyhrívání a spaní je určeno teplovzdušné topení.

Použitím tohoto topení ušetříte za nákladné opravy v budoucnu

 • Spotřebu paliva, kde řídící jednotka při teplém startu ovlivňuje dávkování paliva a vypíná íhned sitičový okruh, protože je motor teplý.
 • Mazání motoru při mrazech, kdy je olej ztuhlý a nemá takové mazací schopnosti a pod velkým tlakem dostává ztuhlý olej do celého motoru, kde jsou velmi malé mazací kanálky.
 • Bezpečná jízda, kde někteří řidiči před jízdou očistí jen malou skulinku čelního skla a riskují nejen svůj život, ale i život druhých, protože nemohou vidět tak malým průzorem.
 • Spotřeba paliva je minimální oproti nastartovanému motoru, který by neměl být dlouho ve volnoběhu kvůli ovalitě pístů.

Všeobecné pravidlo pro majitele nezávislých topení: Doba běhu nezávislého topení by měla být přímo úměrná době jízdy. Předejdete tím riziku vybití baterie.